DzedFyodar
Автор

А час та мінае!
Пакуль Фёдар шукае мейсца, каб сабрацца за прашэдшыя паходы, я прапаную вызначацца з наступным паходам!

У сувязі з тым, што дакладнай інфармацыі якія дні будуць выходнымі і якія будуць пераносы няма, будзем размаўляць пра ўсе дні: 3 - 7 лістапада. На крайні выпадак будзем адпрашвацца.

У мяне ёсьць жаданьне накіравацца падалей - Віцебская, Магілёўская вобласьці. Ёсьць некалькі варыянтаў. Я пакуль памяркую.........

Давайце ў тэму свае пажаданьні і прапановы, мо РАЗАМ куды накіруемся.

Наступным разам я дам свае акрэсленыя прапановы.

Цитата сообщения от dzedfyodar отправленного 24 Окт, 2006 в 11:09

А час та мінае!
Пакуль Фёдар шукае мейсца, каб сабрацца за прашэдшыя паходы, я прапаную вызначацца з наступным паходам!

Я место не шукаю, и эти фильмы уже видел сто раз... вдоль и поперек |-)) |-)) |-)).

Относительно изотопозасоренной области наши мнения совпадают ;)

За это время вполне Уборть от Лельчиц до Петрикова идется.
Там сейчас красиво - золотая осень в дубравах :)

DzedFyodar
Автор

Я троху вызначыўся з жаданьнем, але пляны могуць і памяняцца, калі паважаны Фёдар скажа куды ён жадае, каб далучыцца да яго.

Значыцца так.......

Цитата сообщения от ясныйперец отправленного 15 Фев, 2007 в 15:24

Поход предполагает быть пешим?
Можно ли присоединиться к вашей группе?

Прабачце, за няпоўную інфармацыю. Далей.....

Жаданьне пайсьці на рэчку Кляву. На байдарках (водны паход). Клява - рэчка Бярэзінскага басэйну. Пачынаць маршрут можна ад шашы на Магілёў і да вусьця (да Бярэзіны). Маршрут на тры дні (і тры начы).

Цитата сообщения от dzedfyodar отправленного 25 Окт, 2006 в 13:33

Фёдар скажа куды ён жадае

Чаму ж мне так КЛЕВА |-)_)!
Имею 4 рота -НАХвост.

DzedFyodar
Автор

Перанос працоўнага дню 6 лістапада вызначаны. Працоўным днём будзе 4 лістапада. Таму.......

- Так як дзень перадсьвяточны (скарочаны), то будзем зьбірацца на выязд машынай(мі) вечарам 4-га.
- Месцы для далучэньня ЎЖО :] абмежаваныя, таму хто надумваецца - рабіце гэта хутка - і сур'ёзна.
- Зборы праводжу я і са мной можна кантактаваць па МТС: 261-21-88.

Цитата сообщения от dzedfyodar отправленного 26 Окт, 2006 в 15:17
  • Так як дзень перадсьвяточны (скарочаны), то будзем зьбірацца на выязд машынай(мі) вечарам 4-га.
  • Месцы для далучэньня ЎЖО :] абмежаваныя, таму хто надумваецца - рабіце гэта хутка - і сур'ёзна.

Вопрос: знаете, вы тут похоже собираетесь в водный походик, вы знаете я бы с вами сходил с удовольствием, если бы вы меня взяли, но у меня пластиковый каяк. Но если вы едете на машинах, и причём на больших, может быть молжно было бы с вами договориться по поводу транспортировки сего полиэтиленового чуда?

DzedFyodar
Автор

Мдя..........наконт каяка.....э........ нічога не скажу, бо дакладнага таранспарту не вызначана з прапанаваных.

І ўвогуле, мы зь людзьмі вызначыліся.
Жаль толькі што яшчэ тыдзень чакаць.... #)

А я та й не чакаў, што так ліха каманда зьбяроцца...
Але ж авантуту (у выглядзе адчыненай тэмы) пакіну.

Вечера ой-ёй… длииииииные. Ну есть у нас баян, свисток, гитара... а угли то, к кальяну, на исходе.
Где в этом грёбАном и чистом городе найти угли для кальяна???
В «Профипринте» я уже спрашивал, НЕТ |-))

Жарт...........

Але ж вось:

Река Клева (82 км.) берёт начало из болтного массива у деревни Заозерье Белыничского района. Протекает по территории Белыничского и Березинского районов и впадает в реку Березина слева. Общее направление течения реки юго - восточное.
Рельеф водосбора волнистый, в низовьях слегка всхолмленный. Абсолютные отметки поверхности его 170 - 190 м. над уровнем моря. Покровные породы представлены суглинками, супесями и песками, а в понижениях - торфяными отложениями.
Наиболее крупные лесные массивы сосредоточены в средней части водосбора: лесной массив в междуречье рек Клевы и Клевицы и севернее деревни Кукорево.
Наиболее крупными болотными массивами на территории района являются: Великое, "Большое Моховое" и урочище "Щегливитовщина".
Крупнейшим притоком Клевы является река Клевица (29 км.)
Русло реки сильно извилистое. Особенно на участке от деревни Милостово до деревни Козлов Берег. Берега реки от истока до деревни Любушаны заболочены. Глубина реки от 0, 3 м. до 2, 5 м., скорость течения 0, 2 - 0, 4 м/с.
Изыскания на реке Клеве с целью улучшения сплавных условий проводились в 1930 г. Частично река изучалась в 1930 - 0934 гг. и в 1938 - 1939 гг. для выявления возможностей использования её в качестве водоприёмника для осушения болот.

Цитата сообщения от fedor отправленного 27 Окт, 2006 в 22:42

Вечера ой-ёй… длииииииные. Ну есть у нас баян, свисток, гитара... а угли то, к кальяну, на исходе.
Где в этом грёбАном и чистом городе найти угли для кальяна???
В «Профипринте» я уже спрашивал, НЕТ |-))

В подземном городе Купаловский на Купаловской-Кастрычницкой есть бутик. Не знаю, надеюсь, это не Профипринт)))

DzedFyodar
Автор
Цитата сообщения от freikorpse отправленного 26 Окт, 2006 в 16:45

Вопрос: знаете, вы тут похоже собираетесь в водный походик, вы знаете я бы с вами сходил с удовольствием, если бы вы меня взяли, но у меня пластиковый каяк. Но если вы едете на машинах, и причём на больших, может быть молжно было бы с вами договориться по поводу транспортировки сего полиэтиленового чуда?

Учора за кухлем піва была вырашана агульная задача па паходу, але амаль не на жарт было жаданьне такі ўзяць каякера, каб: па 1-е - каякам раструшчваць ільды, як ледаколам, а па 2-е ўдосталь пасьмяяцца, бо засад чакаем шмат (у выглядзе завалаў і ветак), а аднаму ў каяке з тапаром ічы пілой наперавязь супроць кустоўя - я такога шчэ ня бачыў :-)

Карацей - тэлефануй, мо й згаворымся... ;)

1361_main.jpg
Цитата сообщения от dzedfyodar отправленного 28 Окт, 2006 в 00:56

Вось і ўсё апісаньне ракі, ў інтэрнэце :-)

Ты Дзед не ту фотку выкопал у интернете.
Вот она:

ЛыжнюМЛЯЯЯЯЯЯЯЯ!!! |-))

Bobr - спасибо за наВОДКУ ;)

в такой холод идете... "микробов" (c) не назапасешся на все дни :D