Mikola
Автор

В этой теме обсуждаем пеший/беговой вариант марафона "Налибоки" :) (байкерский марафон обсуждается здесь)

На данный момент опубликована концепция марафона.

Пытаньне да плянуемых удзельнiкау:
- Патрэбна чы каму небудзь арганiзоуваць эвакуацыю пасьля першага кавалку дыстанцыi раунай 18 кiлямэтрау, таму шта наступная кропка плянуецца толькi на 40-м кiлямэтры.

А маршрут преимущественно по каким дорогам будет проходить: лесным, автомобильным, просёлочным?

Цитата сообщения от beloruso4ka отправленного 21 Апр, 2009 в 21:38

А маршрут преимущественно по каким дорогам будет проходить: лесным, автомобильным, просёлочным?

Як тэсцiроушчык маршрута паспрабую адказаць:
асфальт каля - 30%,
грунт, добра укатаны, шырокi - каля 45%
лясная праезжая дарога - каля 15%
лясныя дарожкi - 10%
лясныя тропкi губляючыeся зарасьнiкам каля 5 км.

Маршрут цiкавы самую сярэдзiну i напрыканцы :-)

Маршрут будзе увесь прамаркираваны. Для ночы - маркироука сьветавяртальная. Арыентаваньня не спатрэбицца.

Цитата сообщения от dzedfyodar отправленного 22 Апр, 2009 в 12:49

Арыентаваньня не спатрэбицца.

Совсем? :-/

жаль, что самое интересное во второй половине.( Я не смогу осилить 80 км.
В лесу, а тем более в пуще бегать намного интересней, особенно там, где не проезжает колесо машины.

Цитата сообщения от margasan отправленного 22 Апр, 2009 в 12:57

Совсем? :-/

Зусiм! Сэнс марафона - у пераадольваньнi доугай дыстанцыi.

Я не смогу осилить 80 км.
В лесу, а тем более в пуще бегать намного интересней, особенно там, где не проезжает колесо машины.

I не такая яна й доугая :-)
Я разумею жаданьне пабегаць па лесе - для гэтага шмат iншых мерапрыемствау (у тым лiку й нашыя), але мне здаецца, для цябе 80 кiлямэтрау - раз плюнуць.
Да рэчы - не абавязкова дыстанцыю бегчы. Канешне, мо й знойдуцца такiя, хто ТАК , Tак хоча перамагчы. Але лепей думаць над тым як зьбiрацца, патрэнiравацца, расклад прыкорму прадумаць i прайсьцi шпаркай хадой дыстанцыю.
Па маршруце ёсьць магчымасьць заходзiць у крамкi па вёсках, набываць пiтную ваду i инш.
На КП можна адпачыць i папiць гарачай гарбаты.

А для арыентыроушчыкау (як я) гэта наупроставы цiкавы квэст. Галоунае не КП-ты, а тое, што трапляецца на гэтым маршруце. Прыроды - навалом, артэфакты некаторыя, а самае галоунае - вёскi, хутары i асаблiва ЛЮДЗi на iх. Прырода прачнецца навалам фарбау, кветкi, пахi - вось дзеля чаго трэба iсьцi марафон! I галоунае - не думаць пра 80 км - Там i не пабачыце, як праскочыце :-))))

Если честно, то я практически только ради природы и собираюсь поучаствовать.
Просто если проходить всю дистанцию, то мне ночью одной как-то страшновато будет.
Может, есть кто-нибудь, кто преследует такие же цели и согласен составить компанию?

Скажите и как можно подать заявку на участие в марафоне?

и еще один "глупый" вопрос-как лучше добраться до места старта из Минска?

Цитата сообщения от александр в\. отправленного 29 Апр, 2009 в 11:56

и еще один "глупый" вопрос-как лучше добраться до места старта из Минска?

На машыне прасьцей не бывае, а калi пешкам, тады варыянты наступныя:

  1. падсесьцi камунiць на "хваста" :-)
  2. з аутавакзалу "заходнi" (скрыжаваньне вул. Чыгуначная/Уманскага) кожных цi то 45 хвiлiн iдуць аутобусы на/праз Iвянец. Раклад руху залежыць ад нейкiх чыньнiку i па гэтаму лепей за некалькi дзён па даведке аутавакзалау расклад руху аутобусау удакладнiць.

Скажите и как можно подать заявку на участие в марафоне?

Усе рэгiстрацыi апiсаны на сайце http://promwadtour.com , а калi, пры регiстрацыi узнiкнуць пытаньнi, трэба прасачыць паштовую скрыню и зазiрнуць у "спам", i калi гэта не дапаможа - наупрост па электроннай пошце, а калi й гэта не спрацуе - не турбуйцеса: усё можна будзе зрабiць непасрэдна перад стартам.

А карту абавязкова выдадуць усiм i трэкi, i маркiроука будзе i пальцам куды йсьцi пакажуць :-))))))))))))))))))

Цитата сообщения от dzedfyodar отправленного 29 Апр, 2009 в 12:59

...
2) з аутавакзалу "заходнi" (скрыжаваньне вул. Чыгуначная/Уманскага) ...

это называется автостанция Юго-Западная... это чтобы не пришлось по телдефону объяснять в справке чего от них хотите. ,-)