DzedFyodar
Автор

Зьездзіў у невялічкі паходзік на два дні суб-нядз, каля 160 км накруцілі. Маю на равэре "турыст", перабраным зь якія мог знайсці "запцацак", багажнік наш менскі. Аказалась гадасьць несусветная.
Ёсь чы дзе ў Менску месцы, дзе можна знайсці багажнік турыстычны, пад вэла-заплечнік.
Падкажыце, яку параду дайце.
Дзякуй.

я делал из ММВЗшного - проварил швы, кое-что добавил. правда, у ММВЗ было много вариантов - от абсолютно безперспективных до вполне приличных конструкторов "доделай сам"...

Основной плюс такого пути - 100% уверен в том, что получилось.

У моего друга на Туристе стоит багажник от минского дорожного :) Родной туристовский багажник -- отстой, может сразу сломаться под нагрузкой. Этот (минский) багажник спокойно выдерживает взрослого человека, ну и в походах ни каких вопросов не возникает, правда тому багажнику уже n десятков лет.

А купить в Минске хороший багажник реальная проблема. Лучше, чтоб кто-то по заказу сварил.

Мне попалась редкостная халява -- купил б/у люминиевый багажник, офигенно легкий и не расколбашивающийся под здоровым рюкзаком-колобком.

DzedFyodar
Автор

У сваю чаргу знайшоў багажнік стары да шчэнту, але не гнілы. Сталёвы. Спадзяюся, што атрымаецца ад яго што небудзь добрае. Ён дліншэй за ММВЗшны, вужэй, але спосаб прымацоўваньня да равэра дужа дзябільны, буду небуць што хімічыць.

А па адсутнасьці паведамленьняў я ўжо зразумеў пра складаную сітуацыю зь багажнікамі.

Але пры гэтым мой сябар набыў (разам зь новым равэрам, асобна) багажнік, але мне падалося задорага ў "вэламаніі". Магчыма для новага равэра гэта ня бачна ў агульным кошце, а мне для харкаўскага турысту-пераробку, жаба душыць :-)

Дзякуй за парады.