Сломали кнопку подседельного штыря

Автор
82Xgwm0ViHQ.jpg

Привет всем! Я не силен в вело-терминологии. В общем так, товарищ сел на велосипед и перевернулся. Сломал кнопку регулирования подседельного штыря.(см.фото)
Вопросы: Как это можно отремонтировать в ближайшие сроки? Что конкретно надо менять? Сам тросик или тросик, но вместе с кнопкой. Надеюсь, что седло со штырем менять не надо)
Если есть конкретные предложения, то сколько стоит , куда ехать?
Заранее благодарю за внимание

по фото похоже, что сломался регулировочный болт. возможно от манетки подойдет

Цитата сообщения от freemental отправленного 24 Июл, 2017 в 13:38

по фото похоже, что сломался регулировочный болт. возможно от манетки подойдет

+1

Калі ёсьць праблемы з заменаю рэгуліровачнага болціка (якіх не павінна быць, у немаладых роварыстаў ці ў роварных майстэрнях, напрыклад, такіх павінна быць шмат, ад розных памерлых канструкцый і каштаваць будзе капейкі), то або купляць нятанны родны, фірмовы рычажок (ці рызыкнуць і набыць не родны), або спрабаваць дабрацоўваць самастойна манеткі для пярэдніх пераключальнікаў. Манеткі трапляюцца у Барахолцы. Рычажкі менавіта ад рэгулюемых падсёдзелаў спецыфічныя і прыйдзецца замаўляць з-за мяжы.

У майстэрні яшчэ возьмуць грошы за настройку. Таму што на дадзены момант трэба зьняць тросік, выкруціць частку болціка, замерыць ды замяніць болцік, настроіць працу тросіка падсёдзела.

Автор

Спасибо всем за ответы. Аркадий помог. Стоило 3 рубля.


Модератор, тему можно закрывать