(абноўлены) 27-28.08 - Вольнае паветра, хутар Шаблі, ваколіца Валожыну

Lazy
Автор

UPD: з новымі сіламі (8

Уласна, па матывах https://poehali.net/forum/velo/pokatushki-i-velopohody/11-12.06---kancert-na-trave-hutar-shabli/ і https://poehali.net/forum/velo/pokatushki-i-velopohody/16-17.07---kancert-na-trave-2-hutar-shabli/ зьбіраю ахвочых да http://generation.by/news4652.html

Коратка - старт ад вакзалу, збор у 8:40 раніцы каб заняць адносна вольныя мейсцы ў электрычцы на Маладзечна што у 9:19, прыкладна дзьве гадзіны едзем электрычкай, пасля невялікі закуп такой-сякой ежы і выезд па Р56 да пасёлка Літва і далей па асфальце-грэйдэры да непасрэдна Шаблей. Прыкладна на 2/3 дарогі будзе невялічкі лес, дзе зробім прыпынак і пад'ямо. Пасьля даязджаем да Шаблей, фестывалім як можам і з раніцы нядзелі едзем назад, час выезду будзем ужо па мейсцы вызначаць. Прыкладны трэк пакатухі можна бачыць у спасылках на папярэднія. Дарога напалову складаецца з трасы Р56, чвэрць проста асфальт і рэшта - грэйдэр. Дастаткова вялікія горкі, таму рыхтуйцеся да складанай дарогі. Ехаць прыкладна 40 кілямэтраў. З сабой лепш мець акрамя грошай як меньш дыванок/спальнік, каб не спаць на зямлі, а лепей нават колькі намётаў. Ехаць уначы ня будзем. Пішыце, хто зацікавіцца.

Интересно. Хочу присоединиться. Возможно +2. Но есть вопросы по проведению самого феста: есть ли там где поставить палатку помимо кемпинга? Планируют ли организаторы покатушки ночевать в палатке или тусовать всю ночь и потом сразу в обратный путь?

Lazy
Автор

Тэмп будзе матрасны.
Мейсца пад намёт акрамя як на тэрыторыі знайсьці можна, аднак я б ня стаў гэтым займацца.
Плян па адпачынку просты - намёты на тэрыторыі ставім, тусім покі хапае здароў’я, ад раніцы патроху прачынаемся і едзем дадому як усе будуць гатовыя. Можна загадзя дамовіцца на канкрэтны час ад’езду, аднак рабіць гэта мэтазгодна падчас хаця ж бы вандоўкі ў электрычцы.

Цитата сообщения от lazy отправленного 16 Июн, 2011 в 09:22

Мейсца пад намёт акрамя як на тэрыторыі знайсьці можна, аднак я б ня стаў гэтым займацца.
Плян па адпачынку просты - намёты на тэрыторыі ставім, тусім покі хапае здароў’я, ад раніцы патроху прачынаемся і едзем дадому як усе будуць гатовыя.

То есть палатки ставим в кемпинге? Тогда вопрос по поводу оплаты кемпинга: 50000 это с человека или с палатки? И что он из себя представляет? Или имелось ввиду на территории, но не в кемпинге?

Lazy
Автор

насколько я понял в прошлый раз, платится за палатку сумма, а дальше чисто входные билеты.

Во сколько обычно начинаются и заканчиваются музыкальные представления?
Слышно ли что-нибудь, и что будет, если билет не покупать?

(Если скатаю туда, то отдельно, т.к. другие подходы, целый день + ночь не хочу.)

Lazy
Автор

Чутна вонкі будзе. Пачатак вельмі розьніцца ад імпрэзы, аднак гэтым разам, мусіць, будзе як заяўлена. На мой погляд, варта аджалець тыя 20 тыр беларускіх фанцікаў, каб патрапіць усё ж унутр. Калі цікава - дыспазіцыю і падыходы можна паглядзець на фотах з папярэдніх двух канцэртаў, пакатухі на якія я ладзіў ((8

і так, я сам ніяк не зьбіраюся, аднак на гэтыя выходныя (23-24) у Шаблях адбудзецца канцэрт Зьмітра Вайцюшкевіча, таму можа хто зьбярэцца скатаць.

Раблю тэме ап, бо пасьля будзеце кусаць локці, што не паехалі (8

Цитата сообщения от lazy отправленного 1 Авг, 2011 в 01:53

Раблю тэме ап, бо пасьля будзеце кусаць локці, што не паехалі (8

А что up? когда что будет в след. раз?

UPD: сори календарь переклинило, текущий месяц перепутал

Lazy
Автор
Цитата сообщения от вв отправленного 1 Авг, 2011 в 09:56
Цитата сообщения от lazy отправленного 1 Авг, 2011 в 01:53

Раблю тэме ап, бо пасьля будзеце кусаць локці, што не паехалі (8

А что up? когда что будет в след. раз?

27.08